Suchý únor

Průměrný Čech vypije za rok skoro 14,5 litru čistého lihu, víc než polovinu z toho v pivu. Muži pijí asi třikrát víc než ženy. V konzumaci jsme 3. na světě, za Moldavskem a Litvou, i ti Dánové jsou za námi.

A co vy, chlastáte? Pořádně, nebo jen občas, nárazově? Nebo jen lehce popíjíte vínko s přáteli? Na pohodu? Ale máte to máte pod kontrolou, že? Nebo aspoň máte ten pocit, že to pod kontrolou máte. Co tak zjistit, jestli to je pravda?

Zkusíme vydržet jeden měsíc bez alkoholu? Únor, to je ten nejkratší, jsme jen lidi přece, nechceme hned nějakou velkou akci. Žádné pivo, žádné víno, žádný kvit. Nula, nada, nic.

Pokud to vydržíte, a nejste už teď abstinenti, tak Vám slibuji, že se po měsíci budete dívat na svět jinak, a možná i na některé lidi. Možná máte strach, že se něco stane, když přestanete pít. Jeden z mých bratranců to měl podobně: „Chtěl jsem zjistit, co se stane, když přestanu pít a nestalo se vůbec nic, tak jsem u toho zůstal.“ Nemusíte být hned tak radikální a směřovat k abstinenci. Postačí, když zjistíte, zda se bez té drogy na nějakou dobu obejdete, protože alkohol droga je, jen má nálepku „legální“. Co bude pak, to vyřeší vaše budoucí já.

Tak co, suchý únor?

Příspěvek vytvořen 156

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek