Být ovládaným

Být ovládaným

Vláda, která se snaží vnutit lidem, že je náš ochránce, náš spasitel, která se snaží jim dopřát fiktivní pocit bezpečí, tepla a jistoty, vláda, která ve jménu svatého boje proti jakémukoli nepříteli žádá, abychom na oltář bezpečí přinesli naše svobody, naši svobodnou vůli a náš rozum, taková vláda nám nechce vládnout, taková vláda nás chce ovládat.

Být ovládaným znamená být sledovaným, být pod dohledem, špehován, řízen, uzákoněn, označkován, regulován, omezen, indoktrinován, přesvědčován, kontrolován, odhadován, oceňován, cenzurován.

Být ovládaným znamená být komandovaný lidmi, kteří nemají ani právo, ani znalosti, ani cnost na to, aby to mohli dělat.

Být ovládaným znamená být zaznamenán při každém pohybu, při každé transakci, při všem být zaprotokolován, zaregistrován, zdaněn, oceněn, oštemplován, vyhodnocen, licencován, autorizován, napomenut, zabráněn, zakázán, opraven, potrestán.

Být ovládaný znamená ve jménu obecného blaha a přínosu pro společnost být využit, zkoumán, odírán, vykořisťován, zmonopolizován, vydírán, vymačkán, klamán, okraden. A pak, při prvním nesouhlasném slovu, při první stížnosti, být potlačen, pokutován, hanoben, obtěžován, pronásledován, zneužíván, urážen, plísněn, zbit, odzbrojen, svázán, uvězněn, přidušen, souzen, odsouzen, deportován, obětován, prodán, zrazen, a jako třešnička na dortu, zesměšněn, vysmíván, pohaněn a zneuctěn.

Taková je vláda, taková je její spravedlnost. A taková je proto i její morálka.

Politikům se nemá věřit, politici se mají kontrolovat.

Pierre-Joseph Proudhon, Karel Kryl, EMa

Příspěvek vytvořen 156

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek